A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Borussia Dortmund 3–1-re nyert a Hoffeinheim otthonában.Csak sejtésünk lehet, kiket figyelt meg Joachim Löw, a német labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya – a német szakember a helyszínen tekintette meg a találkozót –, az azonban biztos, hogy a 30 150 néző mellett ő is hatalmas gólt láthatott a 26. percben, amikor Mario Götze váratlanul lövésre szánta el magát. Hiába dominált a mérkőzésen a Dortmund, a hazaiak játéka sem volt teljesen veszélytelen. A 35. percben egy hosszú indítást követően sikerült is mattolniuk a vendégek védelmét, és Sven Schipplock találatával egyenlített a Hoffenheim (1–1).A második játékrészben tovább rohamozott a Dortmund, és Kevin Grosskreutz révén sikerült újra megszereznie a vezetést. A 66. percben aztán az állandó gólfelelős, a lengyel származású Robert Lewandowski is betalált: a támadó ügyesen lépett ki a védők között, kicselezte a kapust, majd a labdát kiszorított helyzetből, éles szögből az üres kapuba emelte (1–3).